page-header

طراحی فروشگاه اینترنتی

اهمیت طراحی فروشگاه اینترنتی

چنانچه دارای یک کسب و کار محصول محور هستید، شاید علاقه مند باشید که کسب و کار خود را در بازارهای آنلاین نیز توسعه دهید. در این صورت، اولین قدم برای این کار، طراحی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارتان می باشد. اما طراحی یک فروشگاه اینترنتی شاید به مراتب پیچیده تر از طراحی یک سایت شخصی یا سایت معرفی محصولات باشد. ملزوماتی که در طراحی فروشگاه اینترنتی باید در نظر گرفت، کمی پیچیده تر از انتخاب قالب آماده یا زبان برنامه نویسی و مواردی از این دست است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. قبل از آنکه به موارد فنی در طراحی فروشگاه اینترنتی رسیدگی کنیم، ابتدا می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که جایگاه فروشگاه های اینترنتی در دنیا و در داخل کشور، به چه صورت است؟
در سال 2017، سهم فروش بازارهای آنلاین بالغ بر 10.4% بوده است که امروزه این سهم برابر با 16% می باشد (یعنی سهم 4 هزار میلیارد دلاری از کل سهم 26 هزار میلیارد دلاری) و پیش بینی می شود که تا سال 2023، میزان این سهم به 22% برسد.
شاید تصور کنید که با توجه به حضور وبسایت های فروشگاهی بسیار بزرگ آنلاین، شانس زیادی برای کسب سهم بازار مناسب ندارید. اما بهتر است قبل از اینکه نسبت به طراحی فروشگاه اینترنتی خود کاملا دلسرد شوید، نگاهی به آمار زیر بیندازید:
– در آینده نزدیک، نرخ تبدیل (Conversion Rate) فروشگاه های کوچک آنلاین در وسایط دیجیتال همراه همچون موبایل، نسبت به فروشگاه های بزرگ تا 30% بالاتر خواهد بود؛
– پیش بینی می شود که تا سال 2023، میزان خرید از فروشگاه های خرده فروشی آنلاین، از 14% به 20% افزایش یابد.
– بیش از 49% کاربران آنلاین، اختصاصا از وسایط موبایل برای خرید نیازمندی های خود استفاده می کنند. همینطور، پیش بینی می شود تا سال 2021 بیش از 54% کل خریدهای دنیا از طریق وسایط موبایل صورت گیرد.

با توجه به آمار بالا، باید این سوالات را مطرح کرد:
– آیا دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید؟
– آیا فروشگاه اینترنتی شما برای وسایط دیجیتال مختلف، دارای عملکرد مناسبی است؟
– آیا فروشگاه اینترنتی شما برای بهتر دیده شدن در کانال های دیجیتال، بهینه شده است؟

لذا، با توجه به مطالب بالا و اهمیت فوق العاده حضور کسب و کارهای آفلاین در بازارهای آنلاین، اگر شما هم دارای محصولاتی هستید که می توانید در یک منطقه خاص یا با خدمات خاص تر، آنها را به فروش برسانید، همین حالا وقت آن است که نسبت به طراحی فروشکاه اینترنتی خود، اقدام نمائید. نه تنها باید این موضوع را در نظر داشته باشید بلکه باید فروشگاه خود را برای حضور پر رنگ در این بازار پر رقابت به سرعت آماده کنید و از راهکارهای تجاری آنلاین نیز بهره مند شوید.

اهمیت طراحی فروشگاه اینترنتی

نکات کیلدی هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی

با توجه به اهمیت حضور استاندارد یک کسب و کار در بازارهای آنلاین، ضروری است که در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی کسب و کار خود، به نکات مهمی توجه داشته باشید که شاید بی توجهی به آنها کل برنامه ریزی شما برای رسیدن به اهداف آنلاین تعیین شده را نابود نماید. در زیر، اصلی ترین نیازمندی های یک فروشگاه اینترنتی را که باید عمیقا به آنها توجه کنید، بیان  می کنیم:

 

1. پروسه خرید آسان

 “بیش از 74% خریداران آنلاین، فقط به دلیل پیچیده بودن فرایند خرید آنلاین، از ادامه خرید خود منصرف شده اند.”
اگر واقعا می خواهید در فروشگاه اینترنتی شما خریدی اتفاق بیفتد، باید تا حد امکان پروسه خرید را که هدف اصلی وبسایت تان محسوب می شود، ساده و آسان نمائید. بهتر است برای خرید کاربران مهمان، شرایطی فراهم کنید تا بدون پیچیدگی زیاد، بتوانند تا مرحله آخر خرید خود پیش بروند. همینطور، اگر احساس می کنید که توضیح نحوه خرید ضروری است، راهنمایی برای این موضوع تهیه کنید و در معرض دید کاربران خود قرار دهید.

 

2. قوانین عودت وجه در طراحی فروشگاه اینترنتی

“42% خریداران آنلاین، حداقل یکبار محصول خریداری شده خود را عودت داده اند و همینطور، 63% کاربران اذعان داشته اند که اگر شرایط عودت وجه مناسبی را در یک فروشگاه اینترنتی پیدا نکنند، از آن فروشگاه خرید نخواهند کرد.”
لذا، برای محصولات خود باید شرایط معقول و مناسبی تعریف نمائید که بتوانید بدون آسیب زدن به کسب و کار خود و همینطور از دست دادن مشتریان تان، اجناس عودت داده شده را پس بگیرید. اگر تمایل به حفظ نام برند و اعتبار کسب و کار خود هستید، نباید تعهداتی را که از عهده آنها بر نمی آئید، به مشتریان خود وعده دهید.

 

03. وبسایت مناسب نسخه موبایل

“در سال 2018، خریدهای صورت گرفته از وسایط موبایل برابر با 63% کل خریدهای آنلاین بوده است.”
اگر می خواهید همراه با تمایلات کاربران و مشتریان بالقوه خود پیش بروید، نسخه موبایل فروشگاه تان که باید به صورت ریسپانسیو طراحی گردد و یا اپلیکیشن فروشگاهی مناسبی برای کسب و کار خود مهیا کنید.

 

04. قالب گرافیکی جذاب و سفارشی

“38% کاربران، وبسایتی را که نتواند بدرستی آنها را راهنمایی کند و استفاده از آن دشوار باشد، ترک می کنند.”
چه از قالب های آماده استفاده می کنید و چه به دنیال طراحی فروشگاه اینترنتی خود به صورت اختصاصی هستید، وبسایت شما حتما باید به پنل سفارشی سازی المان ها و محتوا، مجهز باشد. در این میان، قالب های آماده از انعطاف بیشتری برخوردار هستند و همچنین، هزینه توسعه پنل های سفارشی سازی آنها به مراتب ارزان تر از پنل های اختصاصی می باشد.

 

05. سیستم مدیریت محتوا در طراحی فروشگاه اینترنتی

“اولویت اول نزدیک به 55% از بازاریابان اینترنتی، امکان ایجاد محتوای بلاگ است.”
اینکه بتوانید برای محصولات خود توصیف مناسب ارائه دهید و در بلاگ خود، نسبت به تغییرات و دستاورهای مربوط به آن محصول، به صورت متناوب مطلب منتشر کنید، یکی از عواملی است که باعث افزایش اعتماد مشتریان شما به نام برند و کسب و کار شما خواهد شد. با در دست داشتن یک سیستم مدیریت محتوای مناسب، این امکان برای شما فراهم است که از طریق محتوای درخور فروشگاه خود، با مشتریان بالقوه و کاربران کنجکاو در تعامل باشید. همینطور، یک سیستم مدیریت محتوای مناسب بهرشما این امکان را می دهد که مجموعه ویژگی ها و مشخصات محصول خود را متناسب با دسته بندی های متقاوت محصولات، به کاربران نشان دهید. توجه داشته باشید که لزوما منظور از انشتار محتوا، نوشتن مقالات بسیار طولانی و عمومی درباره محوصلات تان نیست. بلکه، محتوای موثر در یک وبسایت فروشگاهی عموما مطلبی است که به شرح ویژگی ها، مشخصات فنی، کاربردها، فایل های راهنما، لیست قیمت و ویدئوهای مرتبط با محصولات شما می پردازد و به کاربر این امکان را می دهد تا نسبت به محصول مورد نظر، اطلاعات کافی حاصل نموده و بتواند با آگاهی خرید خود را انجام دهد.

 

06. ابزارهای ایمیل مارکتینگ

“نزدیک به 86% حرفه ای ها از ایمیل در مکاتبات و ارتباطات تجاری خود استفاده می کنند و 75% از دارندگان جیمیل (سرویس ایمیل کمپانی گوگل)، همواره از طریق تلفن همراه خود به ایمیل خود دسترسی دارند.”
استفاده از ایمیل برای آگاه سازی مشتریان از وضعیت ثبت نام در سایت، وضعیت سفارش، تاریخ تحویل و وضعیت تحویل سفارش، تخفیف های دوره ای و .. اجباری است. همینطور، شما به عنوان صاحب کسب و کار اینترنتی خود، از طریق ایمیل می توانید از وضعیت سفارش های صورت گرفته، سبدهای خرید ها شده، درخواست موجودی برای محصولات ناموجود، وضعیت موجودی انبار و … آگاه شوید. لذا، در طراحی فروشگاه اینترنتی خود حتما باید راهکارهای مناسبی برای استفاده از این ابزار بسیار حیاتی در نظر بگیرید.

 

07. ارتباط با شبکه های اجتماعی

“حدود 30% خریداران آنلاین اعلام داشته اند که علاقمند هستند تا از طریق یکی از شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، پینترست، اینستاگرام، توئیتر یا اسنپ چت خرید خود را انجام دهند.”
امروزه شبکه های اجتماعی جزو لاینفک هر کسب و کار آنلاینی برای دستیابی به موفقیت به شمار می روند. لذا، به منظور بهره برداری از حداکثر پتانسیل مشتریان بالقوه در فروشگاه اینترنتی خود، باید از ابزارهای یکپارچه سازی و به اشتراک گذاری اطلاعات محصولات در شبکه های اجتماعی بهره مند شوید. با این کار، این شانس را خواهید داشت تا کابران و مشتریان وفادار شما، خریدهای خود را به دوستان و نزدیکان خود توصیه نمایند. در نتیجه، شما بدون پرداخت هزینه تبلیغات اضافی می توانید به مشتریان جدیدی دست پیدا کنید.

 

08. روش های ارسال و تحویل سریع

“بیش از سه چهارم خریداران آنلاین، علاقه مند هستند تا خریدشان در همان روز تحویل آنها گردد.”
طبیعی است که مشتریان آنلاین، تا زمانی که محصول خریداری شده را در دستان خود نیابند، خرید خود را قطعی نمی دانند؛ مخصوصا اگر پرداخت آنها به صورت آنلاین باشد. آنها ابتدا پول را پرداخت کرده اند اما هنوز محصولی دریافت نکرده اند. لذا، حتی اگر هزینه اضافی متحمل می شوید اما منجر به این موضوع می گردد که خرید مشتریان را در کمترین زمان ممکن بدست شان برسانید، قدم موثری در رونق کسب و کار خود برداشته اید.

 

09. پشتیبانی مشتریان فروشگاه اینترنتی

“وقتی صحبت از خرید آنلاین به میان می آید، 64% مشتریان اعلام داشته اند که تجربه کاربری حتی از قیمت هم مهتر است.”
می توانید این موضوع را امتحان کنید که قصد فروش محصولی بسیار ارزانتر از قیمت بازار اما با تجربه کاربری بسیار بد را در فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید. کسی از این محصول استقبال نخواهد کرد. کسی دوست ندارد به سوالات او پاسخ داده نشود، یا برخورد نامناسبی با وی شود فقط به این دلیل که قیمت محصولی کمتر از حد واقعی خود است. مشتریان دوست دارند تا به آنها احترام گذاشته شود، نگرانی های آنها درک شود و به سوالات حین خرید آنها پاسخ داده شود. در آنصورت، با کمترین توضیحات و خیلی از اوقات، بدون توضیحات حاضر به خرید محصولی با قیمت برابر یا حتی بالاتر از قیمت بازار هم از شما هستند. فقط به این دلیل که احساس می کنند شما آنها را درک کرده و با شما احساس راحت تری دارند. در زبان بازاریابی، گفته می شود که با مشتریان خود سفر کنید. اصطلاح سفر با خریدار (Buyer Journey) دقیقا به همین مفهموم همراهی و پشتیبانی مشتریان از ابتدای ورود به سایت تا نهایی شدن خرید و حتی پس از آن به منظور حفظ رضایتمندی و خدمات پس از فروش اشاره دارد. جالب است بدانید که تفاوت ماندگاری و شکست بسیاری از فروشگاه های اینترنتی در همین نکته به ظاهر ساده نهفته است. لذا، در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی خود بهتر است به نوع تجربه کاربری و روش های پشتیبانی فنی مشتراین آنلاین خود با دقت بیشتری بپردازید.

 

10. مقایسه محصولات و نظرات خریدارن

“حدود 46% مصرف کنندگان به مقایسه محصولات علاقمند هستند و همینطور 42% مشتریان به نقل قول دیگران درباره محصولات توجه نشان می دهند. در همین راستا، 69% کاربران به خواندن نظرات دیگران درباره یک محصول تمایل نشان می دهند.”
مطالعه نظرات خریداران قبلی در مورد یک محصول از این بابت که مزایا و معایب آن محصول و همینطور نکات فنی همچون طرز استفاده از آن محصول، محصولات موازی، امکانات برجسته و .. را بر می شمارد، برای بسیاری از کاربرانی که قصد خرید آنلاین را دارند، مهم و حیاتی است. لذا، در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی خود باید این امکانات را برای محصولات خود در نظر بگیرید تا پتانسیل مشتریان بالقوه خود را در هیچ حالتی از دست ندهید.

آنچه که در اینجا مطرح کردیم، از جمله مهمترین نکاتی است که در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی کسب و کار خود باید آنها را در نظر بگیرید. آیا موارد دیگری وجود دارد؟ بدون شک، پاسخ مثبت است. هر کسب و کاری نیازهای خاص خود را دارد و با پیشرفت تکنولوژی، رفتارهای مشتریان نیز دچار پیچیدگی های متعددی می گردد و پروسه تصمیم گیری برای خرید یک روند محاسباتی پیشرفته به شمار می رود. لذا، راهکارهای تجاری متعددی تعبیه  می گردد تا بتواند پاسخگوی نیازهای رفتاری و تصمیم گیری مخاطبان بوده و سطح موفقیت یک فروشگاه اینترنتی را افزایش دهد.

نکات مهم حین طرحی فروشگاه اینترنتی

لیست ویژگی های کلیدی در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی

با توجه به مواردی که در بالا توضیح داده شد، این سوال پیش می آید که اساسی ترین ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی چیست؟
در اینجا لیست امکانات کلی را که در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی باید در نظر داشته باشید، برای شما فراهم کرده ایم:

1. سیستم گزارشگیری پیشرفته

بدون شک، هر فروشگاه اینترنتی باید مجهز به سامانه گزارشگیری از وضعیت تمامی قسمت های خود باشد تا مدیر کسب و کار بتواند بر اساس آنها، استراتژی صحیحی را در برخورد با موانع پیش آمده و رفع آنها و همچنین، توسعه کسب و کار خود انتخاب نماید.

2. امکان ایجاد دسته بندی و محصولات بیشمار

پلتفرمی که یک فروشگاه اینترنتی بر اساس آن پیاده سازی می شود، باید فاقد محئودیت هایی نظیر محدودیت در تعداد محصولات یا دسته بندی ها یا فیلترهای محصولات و لیست شمخصات و ویزگی های آنها باشد. مشخص است که شما قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارید و این محدودیت ها شما را از هدف اصلی تان دور می کند.

3. مدیریت سفارشات و مشتریان

یک ویژگی اساسی و حیاتی برای فروشگاه اینترنتی، مدیریت کامل و دقیق مشتریان و سفارشات است. شما باید به راحتی بتوانید بر انبارهای فروشگاه خود نظارت داشته باشید، در هر لحظه لیست سفارشات، مشخصات محصول سفارش داده شده، مشخصات مشتری، شرایط خاص سفارش و … را با همه جزئیات در اختیار داشته باشید و حتی بتوانید در بازه های زمانی مشخص و بر اساس ویژگی های مشخص، لیست مشتریان یا سفارشات را دسته بندی و مرتب نمائید.

4. داشبورد مدیریتی فروشگاه اینترنتی

به منظور دسترسی به پنل مدیریت سفارشات، مشتریان، ایجاد کوپن های تخفیف، ایحاد و ویرایش محصولات، گزارشگیری از وضعیت فروشگاه و … شما نیاز به یک داشبورد میدیریتی قدرتمند دارید. چه در طراحی اختصاصی و چه در قالب های آماده، این داشبورد یک نیاز مبرم می باشد که باید آن را در نظر بگیرید. همینطور، داشبورد مدیریتی شما باید قابلیت پشتیبانی مشتریان، ارسال ایمیل های سفارشی، و همینطور سفارشی سازی قالب گرافیکی وبسایت را برای شما فراهم کند.

5. ورود از طریق شبکه های اجتماعی و موبایل

یکی از مهترین راه های ارتباط سریع مشتریان با فروشگاه آنلاین شما، ایجاد پنل کاربری آسان است. بهتر ایت در کنار استفاده از ایمیل، روش ورود با موبایل یا شبکه های اجتماعی را هم در نظر بگیرید. این روش ها، به دلیل در دسترس بودن تلفن همراه کاربران، یک روش محبوب است و باعث ارتباط سریع کاربر با برند شما می گردد.

6. روش های ارسال و پرداخت منعطف در طراحی فروشگاه اینترنتی

با توجه به مطالب گفته شده در مبحث قبلی، تحویل سریع محصولات و همینطور قابلیت پیگیری سفارشات، برای کاربران یک مزیت بسیار عمده به شمار می رود. به علاوه، برای جلب اعتماد مشتریان جدید، استفاده از روش های پرداخت متعدد همچون تحویل در محل، کارت به کارت و پرداخت قسطی، در کنار روش پرداخت آنلاین می تواند موجب جذب سریع مشتریان جدید به سمت وبسایت شما گردد. البته این موضوع باید بر اساس استراتژی های تعریف شده کسب و کار شما که در طراحی فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته خواهند شد، تعریف می گردد.

7. تسویه حساب سریع

امروزه فرم های تسویه حساب تک مرحله ای از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند، آنهم به این دلیل که بدون پیچیدگی فراوان، کاربر می تواند خرید خود را نهایی نماید. در واقع، هرچه پیچیدگی مراحل تسویه بیشتر باشد، میزان سبدهای خرید رها شده نیز بالاتر خواهد بود.

8. زیرساخت های سئو در طراحی فروشگاه اینترنتی

اگر می خواهید در بازار پر رقابت آنلاین، حرفی برای گفتن داشته باشید، باید فروشگاه خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. در واقع، این موضوع یک اجبار است تا یک انتخاب. بسیاری از کاربران محصولات مورد نظر خود را به صورت آنلاین جستجو می کنند. اگر شما در آن لحظه که آنها به دنبال محصولات شما هستند، در جلوی چشمان آنها حضور نداشته باشید، در اینصورت همه آنها را از دست خواهید داد. لذا، باید تمامی نکات تکنیکی در این مقوله را در طراحی فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید.

9. سیستم تخفیفات

فروشگاهی که دارای تخفیف نباشد، فروشگاهی مرده به حساب می آید. البته، بالعکس آن نیز صادق است. فروشگاهی که همیشه دارای تخفیف است، قابل اعتماد نیست. سیستم تخفیفات، برای مناسبت های فصلی، محصولات خرید قبلی، مشتریان وفادار، مشتریانی که اولین بار از شما خرید می کنند و مشتریانی که سایرین را معرفی می کنند، قابل استفاده است.

10. سیستم مقایسه و نظردهی

با توجه به مطالب بیان شده قبلی، مقایسه محصولات این امکان را به مشتریان  می دهد که خرید بهینه ای انجام دهند و همینطور، درصد خریدهای عودتی را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. همچنین، استفاده از سیستم نظردهی باعث اعتماد بیشتر مشتریان جدید به فروشگاه آنلاین شما می گردد.

هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی

با توجه به مجموعه اطلاعاتی که در بالا ارائه شد، قیمت طراحی یک فروشگاه اینترنتی بسته به امکاناتی که برای آن تعبیه می شود، متغیر است. شما می توانید یک فروشگاه اینترنتی را به صورت کاملا اختصاصی طراحی نمائید که مشخصا دارای هزینه گزاف و سپری کردن زمان بسیاری است. به علاوه، تست عملکرد فروشگاه اینترنتی به دلیل پیچیدگی های فنی آن، در این حالت به زمان بسیاری نیاز دارد تا خطاهای عملیاتی آن مشخص و در زمان مقتضی رفع گردد. همچنین، می توانید از سیستم های آماده فروشگاهی استفاده کنید که مشکلات امکانات عمومی و تست عملکرد در آنها مطرح نیست، چرا که هزاران وبسایت در دنیا قبل از شما از آن سیستم استفاده کرده و اکثر مشکلات آنها رفع گردیده است. همچنین، تیم هایی در دنیا به صورت مداوم نسبت به توسعه فنی آنها اقدام می کنند که این موضوع، خیال شما را در مورد برخورداری از آخرین تکنولوژی های روز مطمئن می کند. پس هزینه نهایی شما هم بسیار کمتر از حالت طراحی اختصاصی فروشگاه اینترنتی خواهد بود. اما ممکن است همه امکانات سفارشی مورد نظرتان را دارا نباشد. حتی در این حالت هم، توسعه آنها بر اساس خواسته های سفارشی شما نسبت به حالت اختصاصی هزینه کمتری را در بر می گیرد.
به دلایل گفته شده بالا، نمی توان قیمتی قطعی در مورد طراحی یک فروشگاه اینترنتی ارائه داد. اما بر اساس امکانات عمومی و لازمی که یک فروشگاه اینترنتی باید دارا باشد، پکیج هایی قابل تعریف هستند که ممکن است تا حدود زیادی نیازهای شما را مرتفع سازند. به این منظور می توانید با ما تماس بگیرید تا پس از بررسی نیازهای شما، پکیج پیشنهادی خود را به شما اراده دهیم. همینطور، در صورتی که یک طراحی سفارشی با امکانات خاص خودتان مورد نظر شماست، از طریق فرم ثبت سفارش طراحی سایت می توانید ما را از خواسته خود مطلع نمائید. ما درخواست شما را بررسی نموده و بر اساس نیاز شما، پروپوزال پیشنهادی خود را ارائه می دهیم. کلیه موارد بررسی درخواست شما و ارائه پروپوزال پیشنهادی از سوی ما کاملا رایگان بوده و بای شما هیچ هزینه ای در بر نخواهد داشت. لذا، همین حالا اقدام کنید 🙂

پرسش و پاسخ های متداول

 • برای اقدام به طراحی فروشگاه اینترنتی چه مواردی را باید آماده کنم؟

  مهمترین موردی که شما باید قبل از طراحی فروشگاه اینترنتی خود آماده کنید، اطلاعات محصولات تان است. این اطلاعات شامل نام، تصاویر، مشخصات فنی، قیمت، ویژگی های قابل فیلتر شدن، محصولات مرتبط و … می باشد. همچنین، باید روش های ارسال خود را تعیین نمائید. اگر از سرویس های پستی یا واسط استفاده می کنید، باید وب سرویس مربوط به اینکار را آماده نمائید. همینطور، برای پرداخت آنلاین فروشگاه خود، باید اقدام به اخذ درگاه اینترنتی معتبر نمائید. این درگاه هم می تواند درگاه اینترنتی مستقیم بانکی یا درگاه واسط پرداخت باشد که توسط وبسایت های دیگر ارائه می گردد و مستلزم پرداخت کارمزد به آن وبسایت ها خواهد بود. حتما به گواهینامه SSL توجه کنید و در کنار دامنه، آن را هم تهیه نمائید. در مورد فضای میزبانی فروشگاه اینترنتی، باید بگوییم که با فضای میزبانی وبسایت های عادی کمی تفاوت دارد. به دلیل تعدد مراجعات کاربران به فروشگاه اینترنتی در قیاس با وبسایت های معمولی، فضای میزبانی وبسایت شما باید دارای ویژگی های بارزی از نقطه نظر میزان حافظه، میزان پهنای باند و سایر مشخصات فنی باشد. چنانچه حدس می زنید به زودی تعداد بازدیدهای آنلاین از فروشگاه تان رو به افزایش خواهد گذاشت، بهتر است از سرورهای مجازی که دارای منابع اختصاصی هستند، استفاده نمائید. همینطور، در انتخاب حجم فضای میزبانی نیز دقت کنید زیرا تصاویر شما دارای اطلاعات محتوایی و تصاویر متعدد و گاها فایل های ویدئویی خواهد بود. در این مورد، بهترین کار مشاوره با شرکت طراحی فروشگاه اینترنتی تعیین شده از سوی شما خواهد بود. در نهایت، باید اقدام به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی کنید تا اعتماد کاربران و مشتریان بالقوه را بدست آورید. لازم به ذکر است تنها با در اختیار داشتن نماد اعتماد الکترونیکی، قادر به دریافت درگاه مستقیم بانکی خواهید بود. چنانچه کار طراحی فروشگاه اینترنتی خود را به ما میسپارید، در تمام مراحل مشاور شما هستیم و در انتخاب بهترین ها همراه شما خواهیم بود.

 • در صورت استفاده از سیستم های آماده فروشگاهی کدامیک بهتر است؟

  اگر قصد استفاده از سیستم های فروشگاهی آماده دارید، باید بگوئیم پلتفرم های متعددی در دنیا وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از آنها دارای قدرت پردازش و عملکرد بالا ولی در عین حال، پیچیدگی و قیمت بالا بوده و برخی عملکردهای ساده تر و بالطبع قیمت و پیچیدگی های کمتری دارند. اگر خودتان مدیریت فروشگاه اینترنتی خود را بدست خواهید گرفت، شاید سیستم های با پیچیدگی کمتر برای شما مناسب باشد. زیرا هر یک روز اختلال ذر فروشگاه اینترنتی تان که نتوانید از پس رفع آن بر بیایید، می تواند برای شما هزینه بر باشد. اما اگر دارای شخص یا تیم توسعه دهنده هستید، استفاده از سیستم های پیچیده تر که دارای عملکرد و قابلیت های بالاتری هستند، می تواند گزینه انتخابی شما باشد. اگر هم می خواهید با توجه به رای اکثریت عمل کنید، بهتر است نگاهی به آمار زیر بیندازید:

  سهم بازار پلتفرم های طراحی فروشگاه اینترنتی

  در این نمودار، سهم بازار پلتفرم های فروشگاهی دنیا نمایش داده شده است که WooCommerce (افزونه فروشگاهی مبتنی بر سیستم مدیریت محتوای وردپرس)، با کسب 28% در جایگاه نخست قرار دارد. (آمار فوق از وبسایت Datanize ارائه شده است.)

 • آیا ورود محصولات دارای هزینه جداگانه است؟

  پاسخ کلی به این سوال مثبت است. ممکن است فروشگاه اینترنتی مورد نظر شما ظرفیت پذیرش چند میلیون محصول را داشته باشد اما ورود اطلاعات محصولات، با توجه به پیچدگی های فنی آن، نظیر اطلاعات اولیه محثول، گالری تصاویر محصول، ویژگی ها و مشخصات فنی محصول، اطلاعات قیمتی، اطلاعات محصولات مرتبط و … بسیار زمانبر است و معمولا شرکت های طراحی سایت، به منظور تحویل نهایی فروشگاه اینترنتی، تعداد محدودی ازمحصولات را وارد وبسایت نموده تا فروشگاه تحویلی خالی از محصول نباشد و یا اینکه فروشگه اینترنتی را با محصولات نمونه که ممکن است ربطی به محصولات مشتری واقعی داشته باشد، تکمیل کرده و تحویل می دهند. اگر شما دارای نیروی کارآمدی به عنوان مدیر فروشگاه خود هستید، می توانید وظیفه تکمیل محصولات فروشکاه را به وی محول نمائید. همچنین، می توانید این کار را به همان شخص یا شرکتی که طراحی فروشگاه اینترنتی شما را بر عهده دارد، بسپارید. در اینصورت، باید در حین طراحی وبسایت، اطلاعات محصولات را نیز به انها تحویل دهید تا موجب از دست رفتن زمان نشود.

بازگشت به بالا
با ما گفتگو کنید